Austria Open 2012, srebro Dorotei Cvetković

Objavljeno:

Pregledano: 475 puta

austria-open-20_yeqrN

U organizaciji Austrijskog taekwondo saveza od 02-03.06.2012. u Innsbrucku  održano je otvoreno prvenstvo Austrije , turnir "A"
kategorije Europske taekwondo organizacije.Na turniru je nastupilo 1090 natjecatelja , 235 ekipa iz 49 zemalja. Taekwondo klub Velika Gorica je na ovom natjecanju nastupio sa svojom najboljom natjecateljicom Doroteom Cvetković, koja se borila u kategoiji juniorki -59kg.
U vrlo jakoj konkurenciji, izvrsnim nastupom Dorotea je osvojila 2.mjesto sa 4 pobjede i 1 porazom. Redom je pobijedila, Francusku 13:2,
Španjolsku 3:2, Njemačku 9:3, polufinale Švedsku 4:3 i na kraju je u neizvjesnom finalu izgubila od Italije 4:3. Koliko je konkurencija bila
teška, napomenut ćemo samo da je Dorotea u svom "pohodu" pobijedila aktualnu kadetsku prvakinju Europe i  petoplasiranu sa zadnjeg svjetskog
juniorskog prvenstva , predstavnicu Španjolske, a u finalu je izgubila od brončane sa kadetskog europskog prvenstva.
Dorotea je sa ovom medaljom  na najbolji mogući način zaokružila prvi dio sezone u kojem je osvojila medalje i sa državnog i županijskog
natjecanja, sada je očekuje kratki ljetni odmor poslije kojeg se okrećemo pripremama za drugi dio sezone koji će biti iznimno zainimljiv i